Zawody w Halowej Piłce Nożnej

          Szkoła Podstawowa w Brańszczyku 13 i 20 listopada była gospodarzem Gminnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej, odbywającego się pod patronatem Wójta Gminy Brańszczyk pana Wiesława Przybylskiego. Reprezentanci naszej szkoły bardzo dobrze wypadli w rozgrywkach. W kategorii klas IV – VI dziewczęta zajęły I miejsce, chłopcy zdobyli srebro. W kategorii klas VII – VIII dziewczęta uplasowały się na III miejscu, zaś chłopcy zakończyli turniej uzyskując złote medale.

      Zwycięstwo w rozgrywkach gminnych było przepustką do udziału w kolejnym etapie rywalizacji. Zawody powiatowe dla klas młodszych odbyły się w Szkole Podstawowej w Rząśniku. Niestety uczennicom naszej szkoły nie udało się przywieźć medali. Lepiej wypadli ich starsi koledzy, gdyż z turnieju powiatowego, który miał miejsce w Szkole Podstawowej w Somiance przywieźli brązowe medale. Ogromne gratulacje należą się Amelii Jachna oraz Norbertowi Maciejewskiemu, którzy zdobyli statuetki najlepszych zawodników turnieju, na wyróżnienie zasługuje również postawa i zaangażowanie Aleksandry Kurowskiej, Norberta Maciejewskiego oraz Dawida Delugi. Uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach młodszej i starszej kategorii wiekowej.

         Cieszymy się z kolejnych sportowych sukcesów reprezentantów naszej szkoły. Przed nami w najbliższym czasie rozgrywki w piłce ręcznej oraz w tenisa stołowego. Miejmy nadzieję, że również z następnych zawodów przywieziemy puchary.

Aneta Marchewka

Skład reprezentacji w kategorii klas IV – VI: Natalia Pędzich, Michalina Maciejczuk, Julia Rozenek, Maria Szafrańska, Wiktoria Bralewska, Paulina Chmiel, Michalina Godleś, Amelia Jachna, Emilia Mróz, Wiktoria Pióro, Adrian Rudnicki, Karol Dębek, Gabriel Ponichtera, Igor Sówka, Benedykt Balicki, Bartosz Kaflik, Norbert Maciejewski, Jakub Tomczyk, Nikodem Zyśk.

Skład reprezentacji w kategorii klas VII – VIII: Aleksandra Kurowska, Anna Deluga, Zofia Łukasiewicz, Wiktoria Durda, Iga Rajchenbach, Angelika Koziatek, Ewa Uchal, Monika Błońska, Angelika Kowalska, Dawid Deluga, Kacper Wójcik, Wojciech Laskowski, Mikołaj Murawski, Oliwier Wiśniewski, Paweł Soroko, Oskar Durda, Kacper Drobot.