Rodzinny Konkurs Kulinarny ,,Święta Pachnące Piernikiem”

  

    Samorządowe Przedszkole ,,Krasnoludek” zapachniało korzennym aromatem. Wystrój korytarza zdobią pięknie wykonane przez rodziców oraz dzieci  pierniki. Przykuwają uwagę i z pewnością działają na wszelkie zmysły  dodając magii i cudownej atmosfery w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Wystawa świątecznych pierników została zorganizowana w naszym Przedszkolu po raz pierwszy z okazji konkursu ,,Święta pachnące piernikiem”,  którego organizatorami były Panie Sylwia Soliwoda oraz Aleksandra Godłoza. Głównymi założeniami konkursu było upowszechnianie tradycji pieczenia świątecznych pierników oraz rozwijanie zainteresowań kulinarnych wśród naszych przedszkolaków i ich rodziców.

     Piernikowe chatki, gwiazdki, bałwanki, aniołki, bombki i przeróżnych kształtów cudeńka prezentują się niezwykle okazale. W konkursie oceniany był przede wszystkim kształt wyrobów, estetyka i ogólny wraz artystyczny. Nie było łatwo, bowiem wszystkie prace były wyjątkowe. Widać, że zadbano o najdrobniejsze detale przy ich dekoracji. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

     Mamy nadzieję, że pieczenie, tworzenie magicznych kształtów i dekorowanie piernikowych ozdób sprawiło naszym ,,Krasnoludkom” oraz ich rodzicom wiele satysfakcji i dało mnóstwo radości. Ozdoby te jeszcze przez kilka dni będą cieszyły nie tylko nasze oczy, ale też będą przyciągały aromatycznym i słodkim zapachem.

     Dziękujemy miłośnikom pierników i pieczenia za niezwykle efektowne „cudeńka”!

Sylwia Soliwoda