Rozgrywki w tenisa stołowego

         W listopadzie i grudniu 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Brańszczyku uczestniczyli w rozgrywkach w tenisa stołowego. Pierwszy etap rywalizacji odbył się w klasach, następnie najlepsi tenisiści prezentowali swoje umiejętności na turnieju szkolnym. Zwycięzcy z każdej kategorii wiekowej pojechali na Gminne Zawody w Tenisa Stołowego, które odbyły się 21 stycznia w Porębie.

        W rywalizacji drużynowej nasza szkoła zajęła II miejsce. Najlepiej w kategorii klas IV wypadły Lena Perzyna i Natalia Pędzich, dziewczęta zajęły I miejsce, a Tomasz Zawierucha oraz Paweł Ponichtera przywieźli brązowe medale. W kategorii klas V – VI, II miejsce zdobyli Nikodem Zyśk oraz Igor Sówka, srebrne krążki wywalczyły także Angelika Koziatek i Marta Wiśniewska z kategorii klas VII – VIII. W zawodach uczestniczyli ponadto: Maria Szafrańska, Julia Nadaj, Wojciech Laskowski i Mikołaj Murawski. Na zakończenie zawodów przybył pan Wiesław Przybylski, wójt gminy Brańszczyk, który wręczył puchar dla najlepszej szkoły oraz medale dla zwycięzców z poszczególnych kategorii wiekowych. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali również rakietki do gry w tenisa stołowego. Na zawodach powiatowych naszą szkołę reprezentowali Igor Sówka w drużynie z Gabrielem Ponichterą oraz para: Angelika Koziatek i Marta Wiśniewska.

          Dziękujemy reprezentantom naszej szkoły za udział w rozgrywkach. Wielu z nich poświęciło mnóstwo czasu w doskonalenie indywidualnych umiejętności gry w tenisa stołowego.

Aneta Marchewka