Niezwykłe spotkanie z teatrem w Krasnoludku

     Teatr to wspaniały, pełen magii i czarów świat w którym niemożliwe – staje się prawdą. W naszym przedszkolu co roku podejmujemy działania, mające na celu zapoznanie dzieci z teatrem.

     W tym roku nasze przedszkolaki z grupy zielonej wzięły udział w IV Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza Fotel 2020, który z uwagi na sytuację w kraju, miał formę internetową.

    W trakcie czterodniowej imprezy artystycznej nasi mali widzowie mieli okazję obejrzeć transmitowany na żywo spektakl pt. „Ananas” w reżyserii Andrzeja i Katarzyny Kopczyk. Przedstawienie nawiązywało do tradycji teatru jarmarcznego, gdzie opowieść przedstawiana była wprost z wozu, a bohaterowie, czyli lalki ukazywały się w małej przestrzeni okienka,  wspomniany wóz w naszym spektaklu stał się niezwykłym wręcz wehikułem, który przeniósł widzów w czasie. Wszystko za sprawą woziwody, który chcąc podzielić się z rodziną apetycznym ananasem, ostatecznie go gubi.

    Dzieci w ciszy i skupieniu śledziły przygody ananasa. Wszystkim bardzo podobały się postacie-lalki i piękna scenografia. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli znowu zasiąść na widowni prawdziwego teatru, aby obejrzeć podobny spektakl na żywo.

Martyna Ponichtera

Kamila Lewandowska