Najtrudniejsze dni za nami

    31 sierpnia br. Samorządowe Przedszkole „Krasnoludek” w Brańszczyku gościło nowo zapisane dzieci wraz z rodzicami. Podczas spotkania adaptacyjnego goście bawili się nie tylko w budynku, ale także na kolorowym placu zabaw. Głównym celem podjętych działań była pomoc maluchom w przystosowaniu się do nowego środowiska oraz zminimalizowanie ich tęsknoty za najbliższymi. Pomimo wspólnych starań dążących do poznania dzieci z wychowawcami i nowym otoczeniem, początek roku szkolnego był trudny dla niektórych maluszków i ich rodziców. Krasnoludki musiały zmierzyć się z nową rzeczywistością, poznać rówieśników, przyzwyczaić się do rytuałów panujących w przedszkolu, a także  dostosować się do zasad obowiązujących w placówce. Ponadto w tym trudnym czasie maluchy musiały nie tylko zaakceptować inną niż do tej pory pozycję społeczną, ale przede wszystkim musiały zaakceptować rozstanie z rodzicami.

     Pandemia COVID -19 a wraz z nią liczne ograniczenia obowiązujące rodziców, dzieci i nauczycieli wydłużyły czas potrzebny niektórym pociechom do zaklimatyzowania się w przedszkolu. Obecnie wszystkie maluszki radośnie przychodzą do Krasnoludka, a nawet zaczynają zawiązywać się pierwsze przyjaźnie.

     Dzieciom życzymy samych radosnych chwil na pierwszym szczeblu edukacji, zaś wszystkim  rodzicom dziękujemy za cierpliwość, wyrozumiałość i przestrzeganie reżimu sanitarnego. Zapraszamy Państwa do współpracy.

 D. Kania