Dzień Bezpiecznego Komputera

     Komputer, jak wszystko co nas otacza, może być pomocnym narzędziem w rozwoju i zabawie dziecka, jednak używany nieumiejętnie stanowi przyczynę poważnych problemów.

     13 i 14 października przedszkolaki z grupy pomarańczowej i zielonej obchodziły “Dzień Bezpiecznego Komputera”. Zajęcia rozpoczęły się pogadanką na temat komputera i Internetu. Przedszkolaki dowiedziały się, że Internet jest nie tylko skarbnicą wiedzy, źródłem informacji, narzędziem do wyświetlania bajek i gier ale także potencjalnym zagrożeniem.

     Podczas zajęć dzieci rozwiązywały quiz z pytaniami dotyczącymi bajek. Bardzo dobrze poradziły sobie w zabawie z kodowaniem. W ramach zadania plastycznego kolorowały obrazki związane z komputerem, poznały możliwości pracy i zabawy z wykorzystaniem aplikacji Quiver. Dzieci kolorowały przygotowane obrazki, a następnie każdy mógł zobaczyć swoje dzieło w trójwymiarze i pobawić się aplikacją.

     Poprzez rozmowę i wspólne zabawy dzieci uświadomiły sobie jak umiejętnie i bezpiecznie korzystać z komputera i Internetu. Tego dnia dzieci bardzo zaangażowały się w zajęcia, dlatego mamy nadzieje, że na długo zapamiętają najważniejsze zasady posługiwania się komputerem.

 

Iwona Bielecka

Martyna Ponichtera