Dzień Czerwony u Krasnoludków

     16 października br. dzieci z sali niebieskiej obchodziły Dzień Czerwony. Nie tylko ubrania społeczności przedszkolnej były w tym kolorze, ale dzięki uprzejmości pani Eli i pani Małgosi, również w posiłkach dominowała czerwień. Głównym celem Święta Koloru była promocja zdrowego stylu życia oraz utrwalenie wiadomości przyrodniczych związanych z aktualna porą roku. Poza tym dzieci doskonaliły sprawność manualną, ruchową, a także spostrzegawczość wzrokową i słuchową.

     Zajęcia rozpoczęliśmy od zorganizowania kącika tematycznego, w którym wychowankowie umieścili różnorodne przedmioty, zabawki i owoce w danym kolorze. Podczas zajęć dominowały zabawy dydaktyczne o tematyce prozdrowotnej. Nie zabrakło także pracy plastycznej ulubioną techniką dziecięcą. Jednak  największą frajdą dla wychowanków było odśpiewanie hymnu przedszkola „My jesteśmy Krasnoludki” w prawdziwych krasnoludkowych czapkach. Ze względu na niesprzyjającą aurę za oknem, na prośbę maluszków, stworzyliśmy małe kino z bajką pt. „Czerwony Kapturek”. Świąteczny Dzień był bez wątpienia dniem szalonym i zdrowym, a przede wszystkim czerwonym.

Dziękujemy rodzicom za poparcie naszej inicjatywy, czyli za odpowiednie ubranie pociech. Słowa podziękowania kieruję także do pań pracujących w kuchni za troskę o zdrowie dzieci, a tym samym za promocję zdrowego odżywiania w postaci przygotowywania bogatego i różnorodnego menu dla przedszkolaków.

Ps Teraz już nikt nie pomyli tego koloru z żadnym innym.

Dorota Kania