Dogoterapia w Krasnoludku

    

    27 listopada grupę zieloną i pomarańczową odwiedził wyjątkowy gość – piesek rasy Samojed o imieniu Alisa wraz ze swoją opiekunką. Podczas zajęć każdy przedszkolak mógł przywitać się z pieskiem, poznać sposoby opieki i pielęgnacji nad zwierzęciem, a także uczestniczyć w przygotowanych przez gościa zabawach. Pani Monika przedstawiła zasady jakie należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, jak prawidłowo go nakarmić, a także, w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga. Największą radość dzieciom sprawiło podejście do psa nakarmienie go i pogłaskanie. Przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności pieska, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał.

     Zajęcia dostarczyły dzieciom dużo radości i pozytywnej energii. Bardzo miło będziemy wspominać to spotkanie. Wspólne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.

     Dziękujemy pani Monice i Alisie za wspaniałą zabawę. Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę pracowników Urzędu Gminy w Brańszczyku za możliwość udziału w tych wspaniałych zajęć.

M. Ponichtera