Matematyka na wesoło

     O tym, że matematyka jest ważna, wie chyba każdy. W minionym tygodniu przekonały się o tym dzieci z grupy zielonej i pomarańczowej, które podczas matematycznego tygodnia utrwalały wiadomości z zakresu liczenia, porównywania liczebności, klasyfikowania wg ustalonego kryterium, a także ważenia i mierzenia. Podczas zabaw przedszkolaki utrwalały również znajomość cyferek oraz figur geometrycznych.

    Pojawiło się również kodowanie, które zaczęliśmy od układania kolorowych kubeczków, następnie wykorzystaliśmy matę, aby pomóc chłopczykowi odnaleźć zakodowaną drogę do przedszkola.

     Każdy matematyczny dzień wypełniony był mnóstwem działań, które przede wszystkim były dla przedszkolaków niezwykłą zabawą.

     Podsumowaniem tego wyjątkowego tygodnia było rozstrzygnięcie konkursu matematyczno – plastycznego „Zaczarowany świat figur”, który polegał na stworzeniu pracy plastycznej z figur geometrycznych. Do konkursu zgłoszono 17 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Wojciech Stankiewicz, Zuzia Grabska, Franio Bednarczyk.

II miejsce: Fabian Poziemski, Marcelina Poziemska, Mateusz Bębenek, Henio Roguszewski.

III miejsce: Jakub Podlasin, Alicja Stalmach.

Wyróżnienie: Nikola Wołyniec, Maciej Kacprzycki, Ania Leonik, Natalia Prabucka, Wiktor Sutkowski, Nikola Gaszczyńska, Nikola Puchalska, Wiktoria Kowalczyk.

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy wygranej.

M. Ponichtera