Krasnoludki z Brańszczyka dla Pana Jezusa

     Dzieci z Samorządowego Przedszkola „Krasnoludek” w Brańszczyku przez dłuższy czas przygotowywały się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przede wszystkim na zajęciach z religii pani Ewa Pyśk uczyła, jak być lepszym i sprawiać radość Panu Jezusowi oraz rodzicom swoim dobrym postępowaniem, a także zapoznała maluchy z obrzędami świątecznymi. Poza tym dzieci tradycyjnie zasiały i wyhodowały owies, jako element dekoracyjny Grobu Pańskiego. W Wielkim Tygodniu wychowawczyni grupy niebieskiej udała się do Kościoła Parafialnego, aby przekazać na ręce Siostry Dyrektor owoce pracy swoich wychowanków.

W tym wyjątkowym czasie, z racji pandemii COVID- 19, maluszki nie mogły uczestniczyć w tak ważnym dla nich wydarzeniu.

Poprzez takie działanie Krasnoludki pragnęły sprawić radość Zmartwychwstałemu Panu. Ponadto  mali ogrodnicy uczyli się pielęgnacji, systematyczności oraz uświadomili sobie, jak bardzo ważne jest regularne dostarczanie roślinom odpowiedniej ilości wody oraz światła słonecznego.

Po takim przedsięwzięciu dzieci z chęcią będą odwiedzały Pana Jezusa w Świątyni, aby  jednocześnie zaobserwować dalsze etapy wzrostu symbolu rodzącego się życia.

     Słowa podziękowania kierujemy w stronę Siostry Dyrektor Ireny Paziewskiej za wieloletnią współpracę oraz za włączenie przedszkolaków w życie parafii.

D. Kania