Dzień Ziemi

     22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi – święto wszystkich, którym bliska jest ekologia. W tym dniu dzieci z grupy zielonej, pomarańczowej i niebieskiej przyszły do przedszkola ubrane na zielono na znak tego, że chcemy, aby nasza planeta była zielona i czysta.

    Na początek dzieci obejrzały bajkę edukacyjną „W kontakcie z naturą” z której dowiedziały się dlaczego należy oszczędzać energię i wodę. Następnie w trakcie wspólnych zabaw dowiedziały się jak segregować śmieci i jak chronić nasze lasy, zwierzęta i rośliny. Co robić, aby nasza planeta była zawsze uśmiechnięta.

    W ramach tego święta wzięliśmy udział w akcji, której organizatorem była Gmina Brańszczyk „POKAŻ NAM – Czy jesteś EKO? Jak dbasz o środowisko?”. W tym celu  posadziliśmy kwiaty w naszym przedszkolnym ogrodzie. Przy okazji dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat sadzenia i pielęgnacji roślin.

    Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną. To my jesteśmy odpowiedzialni za naszą Planetę Ziemie, od nas zależy jak będzie ona wyglądała.

M. Ponichtera