Książka moim przyjacielem

   30 kwietnia dzieci z Przedszkola „Krasnoludek” w  Brańszczyku obchodziły Dzień Książki. Podczas zajęć maluszki utrwaliły zasady korzystania z książek oraz miały okazję opowiedzieć o swojej ulubionej postaci. Poza tym przedszkolaki brały udział w zabawach i quizach mających na celu sprawdzenie znajomości zbiorów literatury dziecięcej. Wychowankowie także układali bajki w kąciku książki, tym samym udowodnili,  iż potrafią dbać o porządek. W trakcie zajęć nie zabrakło pracy plastycznej o tej tematyce. Na zakończenie obchodów każde dziecko otrzymało  dyplom okolicznościowy oraz nagrodę w postaci książeczki.

Po takich zajęciach Krasnoludki chętniej będą sięgały po bajeczki do czytania, dzięki którym wzbogacą słownictwo oraz będą doskonaliły uwagę i wyobraźnię.

Warto podkreślić, iż bajkoterapia jest nierozłącznym elementem w codziennej pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Stosujemy ją nie tylko w chwili pojawienia się konkretnego problemu, ale również profilaktycznie w celu zapobiegania sytuacjom kryzysowym. Dlatego też każdego dnia, podczas leżakowania, maluszki słuchają bajek relaksacyjnych.

D. Kania