Światowy Dzień Uśmiechy u Krasnoludków

    Pierwszy piątek października jest uważany, jako Światowy Dzień Uśmiechu. Dlatego też grupa Misiów postanowiła przyłączyć się do obchodów spędzając ten dzień radośnie, a przede wszystkim z uśmiechem na twarzy. W związku z tym  wybraliśmy się na wycieczkę do sąsiadującego z przedszkolem Skansenu, w którym czekał na dzieci przesympatyczny klaun z przygotowanymi zabawami, a przede wszystkim sztuczkami. Pan Wojciech jest jednocześnie administratorem zabytkowej zagrody. Korzystając z okazji oprowadził maluszków po terenie  przekazując cenne informacje dotyczące warunków w jakich żyli i mieszkali nasi pradziadkowie. Zaciekawione  Krasnoludki oglądały z niedowierzaniem wyposażenie wiejskiej chaty, dawne urządzenia, między innymi żelazko na węgiel, tarę do prania, lampę naftową.  Poza tym zobaczyły na żywo niektóre zwierzęta wiejskie. Na zakończenie spotkania wychowankowie zaprosili pana Wojtka do przedszkola z bajeczką pt. „Brzydkie kaczątko”. Warto podkreślić, iż Kustosz Skansenu zna doskonale naszą placówkę, ponieważ z wykształcenia jest aktorem i bywał u nas  z teatrem z Warszawy.

  Stare przysłowie mówi „Śmiech to zdrowie”, dlatego też uśmiechajmy się każdego dnia,  nie tylko podczas obchodów tego święta.

  Słowa podziękowania kierujemy do pana Wojciecha Kobiałko za wywołanie uśmiechu na twarzach wszystkich Krasnoludków, uatrakcyjnienie dnia przedszkolnego oraz przekazanie cennych informacji. Dziękujemy  także za  cukierki, jakie udało się wyczarować.

D. Kania