Uczniowie kl.III na lekcji przedsiębiorczości

     

      W dniu 20 października 2021r. na zakończenie cyklu zajęć o oszczędzaniu uczniowie klasy III uczestniczyli w lekcji przedsiębiorczości, którą na terenie Banku Spółdzielczego w Brańszczyku przeprowadził Pan Andrzej Zawistowski – dyrektor Banku.

     Uczniowie zostali bardzo miło przyjęci przez dyrektora w jego gabinecie. Ponieważ część uczniów wyraziła chęć zostania w przyszłości bankowcem, dlatego też zadawali wiele pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Uczniowie zostali również oprowadzeni po placówce, co umożliwiło poznanie z bliska czynności wykonywanych przez pracowników banku. Z dużym zainteresowaniem dzieci obserwowały maszynę liczącą banknoty oraz obejrzały wnętrze bankomatu. Następnie przeszliśmy na zewnątrz budynku, gdzie Pan dyrektor zademonstrował, w jaki sposób wypłaca się pieniądze z bankomatu.

     Dziękując za miłe przyjęcie, praktyczną lekcję przedsiębiorczości oraz przybliżenie dzieciom specyfiki zawodu bankowca, wręczyliśmy na ręce Pana dyrektora pisemne podziękowanie. Uczniowie zostali natomiast obdarowani odblaskami, a nauczycielki kalendarzami.                  

     Finansowa edukacja najmłodszych to wspaniałe, ale i ambitne zadanie. Warto promować wśród dzieci ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i trafnymi decyzjami finansowymi.

Dorota Owsianko