Wycieczka do Warszawy

        W dniu 27 października klasy II i III wraz z wychowawcami i opiekunami wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Miasto przywitało nas piękną, jesienną pogodą. Było ciepło, a czasem zza chmur wyglądało słoneczko. W tej przyjemnej aurze rozpoczęliśmy zwiedzanie Starówki, która jest prawdziwą perłą stolicy! Zachwyciła nas kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. Nic zatem dziwnego, że została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacerując podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Archikatedrę, Pomnik Syrenki oraz Pałac Prezydencki. Kończąc wizytę w tym magicznym miejscu, uczniowie mieli czas na zakup pamiątek.

       Ze Starówki ruszyliśmy do kolejnego fantastycznego miejsca na mapie Warszawy- Centrum Nauki Kopernik. To prawdziwy raj dla miłośników nauki. Uczniowie odkrywali tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, a przy tym świetnie się bawili. Każdy mógł poczuć się jak badacz i odkrywca, sprawdzić możliwości swojego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje. Setki eksponatów pomogły dzieciom zrozumieć zjawiska związane z falami czy prądem.

       Kolejnym przystankiem w naszej wędrówce było Centrum Rozrywkowe Hula Kula. Tu śmiechom i okrzykom radości nie było końca, ponieważ każdy miał okazję spróbować swoich sił w grze w kręgle. Okazało się, że to wcale nie takie łatwe, choć część naszych zawodników mogła pochwalić się na koniec wysokim wynikiem. Po dwugodzinnym treningu, nieco już głodni i zmęczeni ruszyliśmy do restauracji Mc Donald ‘s, aby wspólnie spędzić czas przy posiłku. Z pełnymi brzuchami, pełni pozytywnych wrażeń, emocji i wspomnień wyruszyliśmy  w drogę powrotną do Brańszczyka.

      To był naprawdę fantastyczny dzień! Pod wodzą pani pilot Krystyny Brzostek mnóstwo się dowiedzieliśmy, jeszcze więcej zobaczyliśmy. Uczniowie byli dzielni i zdyscyplinowani, dlatego ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                                                                                                        Ewelina Bloch