Pasowanie na ucznia

    9 listopada 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”  klasy I. Dzieci wystrojone i pełne ciekawości oczekiwały na ten moment. Gdy wybiła godzina 10.00 powitały swoich gości w osobach: Pani Dyrektor Agnieszki Eychler, Pani Emili Wiśniewskiej Zastępcy Dyrektora, Pani Marleny Delugi -przedstawiciela rodziców oraz kolegów, koleżanek i wychowawcy klasy II.

  Rozpoczęliśmy nasze święto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Chcąc pokazać swoje umiejętności, uczniowie klasy pierwszej przystąpili do części artystycznej. Przedstawili się piosenką „Pierwszaczek”. Następnie pokazali, że znają pory roku i zaśpiewali piosenkę „Idzie lasem Pani Jesień”, w rolę której wcieliła się Natalia, rozdając dzieciom owoce.

    Bardzo ważnym elementem rozpoczęcia nauki jest podróż z domu do szkoły i powrót. Musimy znać przepisy ruchu drogowego i je stosować. Pierwszoklasiści przypomnieli wszystkim zebranym, jak należy zachowywać się na drogach i ulicach za pomocą wierszy i piosenki „Znaki drogowe”.

   Uczeń klasy I poznaje literki, uczy się czytać i pisać. Klasa pierwsza zatańczyła z literkami przy piosence „Niesforne literki”.

   Młody człowiek kocha swoją Ojczyznę i jest gotów zrobić dla niej wiele. Wyraziły to wiersz „Katechizm małego Polaka” i rozsławiły piękną polską rzekę Wisłę piosenką „Płynie Wisła, nasza Wisła”. Na koniec złożyły uroczyste ślubowanie, obiecując być dobrym uczniem, przyrodnikiem i kolegą. Ślubowali też, że swoją nauką i pracą, będą sprawiali radość rodzicom i nauczycielom.

     W dalszej kolejności poprosili Panią Dyrektor o pasowanie ich na uczniów, co się dokonało. Obie Panie Dyrektor pasowały pierwszoklasistów przy pomocy dużego ołówka. Obdarowały też ich dyplomami i pięknymi książkami.

    Na koniec Oskar podziękował Rodzicom za trud, za opiekę i za to, że zawsze wspierają swoje dzieci. W odpowiedzi, głos zabrała jedna z mam. Pogratulowała wszystkim uczniom klasy I i wychowawcy. Przekazała też upominki i pamiątki z tej uroczystości w postaci imiennych breloczków z datą uroczystości. Ze względu na pandemię uroczystość zakończyła się w klasie. Pochwałom i radości nie było końca.

                                                                                                  Z  podziękowaniami  

Wychowawca i Uczniowie klasy I