Obchody Światowego Dnia Chorego

   XXX Światowy Dzień Chorego obchodzony był 11 lutego 2022 roku. W Orędziu Ojca Świętego Franciszka czytamy: „Nawet wtedy, gdy nie można wyleczyć, zawsze można otoczyć opieką, zawsze można pocieszyć…”.

Odpowiadając na powyższe wezwanie, uczniowie klas 0-IV pod opieką wychowawców i wsparciu rodziców przygotowali niespodzianki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Z dużą pomysłowością i starannością wykonali kolorowe kwiaty, aby wywołać uśmiech na twarzach chorych. Był to piękny wyraz życzliwości i troski o innych. Udział dzieci w takich akcjach kształtuje wrażliwość na potrzeby i cierpienia innych ludzi.

Ze względu na trwającą pandemię, dzieci nie mogły osobiście wręczyć prezentów. Na ręce Pana dyrektora Jana Mroczkowskiego przekazała je Pani dyrektor szkoły – Agnieszka Eychler. Do kwiatów dołączyła życzenia zdrowia oraz siły w codziennym zmaganiu się z chorobą skierowane do mieszkańców DPS oraz podziękowania dla pracowników za ofiarną i ciężką pracę.

Prezenty przekazane przez uczniów wywołały uśmiechy na twarzach obdarowanych. Pokazały również, że nawet najdrobniejszy gest, za którym stoi dobre serce i chęć niesienia pomocy, jest niezwykle ważny.

Dorota Owsianko i Beata Piechocka