Sport to zdrowie

 

    

     Dzieci z Samorządowego Przedszkola „Krasnoludek” z grupy Jeżyków i Zajączków połączyły obchody dnia sportu (6 kwietnia) i dnia zdrowia (7 kwietnia) w jeden.
7 kwietnia od samego rana oglądaliśmy różne ilustracje dyscyplin sportowych i rozmawialiśmy na temat zdrowego trybu życia, roli ruchu i witamin w życiu dzieci oraz dorosłych. Panie z kuchni przyrządziły przedszkolakom porządne śniadanie pełne witamin aby dzieci miały mnóstwo energii. Korzystając z pięknej wiosennej pogody, od razu po śniadaniu wybraliśmy się na podwórko przedszkolne. Tam zaczęliśmy zajęcia od solidnej rozgrzewki jak na prawdziwych sportowców przystało a później przystąpiliśmy do ćwiczeń i konkurencji. Dzieci z grupy Jeżyków i Zajączków wzięły udział w zawodach sportowych, był wyścig z przeszkodami, bieg slalomem, skoki a na końcu zabawa w stonogę. Dzięki pięknej pogodzie mogliśmy spędzić na podwórku bardzo aktywnie czas. Po powrocie do budynku, wszystkim dzieciom biorącym udział w zawodach sportowych zostały wręczone medale z masy solnej, które przedszkolaki wykonały własnoręcznie.
Dzień sportu i zdrowia z pewnością możemy zaliczyć do udanych i w pełni wykorzystanych, bo wszyscy pamiętamy motto dzisiejszego dnia, że „Sport to zdrowie”.

  Ilona Stankiewicz