Krasnoludki z Brańszczyka tradycyjnie dla Pana Jezusa

    Dzieci z Samorządowego Przedszkola „Krasnoludek” w Brańszczyku przez dłuższy czas przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych na zajęciach z religii. Pani Ewa uczyła, jak być lepszym i sprawiać radość Panu Jezusowi oraz rodzicom swoim dobrym postępowaniem, a także zapoznała maluchy z obrzędami świątecznymi. Poza tym przedszkolaki od kilkunastu lat biorą udział w dekorowaniu Grobu Pańskiego w Kościele Parafialnym w Brańszczyku poprzez hodowlę owsa, który jest symbolem rodzącego się życia i wiosny.
Tradycyjnie w Wielkim Tygodniu delegacja rodziców wraz z wychowawcą udała się do Kościoła, aby przekazać owoce pracy swoich dzieci na ręce Siostry Dyrektor Ireny Pazewskiej odpowiedzialnej za wystrój świątyni.
Poprzez takie działania maluszki nie tylko włączają się w życie społeczności lokalnej, ale również uczą się pielęgnacji, systematyczności oraz uświadamiają sobie, jak bardzo ważne jest regularne dostarczanie roślinom odpowiedniej ilości wody i światła słonecznego.
Słowa podziękowania kierujemy w stronę Siostry Dyrektor Ireny Paziewskiej za wieloletnią współpracę oraz za włączenie przedszkolaków w życie parafii. Dziękujemy także rodzicom za poświęcony czas, jak i również za pomoc w realizacji zaplanowanych działań.

D. Kania