ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

       22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia uczniowie kl.0a i 0b mieli zajęcia dotyczące ochrony środowiska oraz sposobów dbania i ratowania naszej Błękitnej Planety. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny o segregacji śmieci i recyklingu surowców wtórnych. Następnie uczniowie obu klas wykonali wspólnie pracę plastyczną- plakat pt. ,,Dzień Ziemi”. Zadaniem każdego ucznia było wykonać rysunek przedstawiający w jaki sposób każdy z nas dba o naturalne środowisko począwszy od swojego podwórka, szkoły, miejscowości, Ojczyzny, aż po ochronę globalną naszej planety.

    Wśród wielu rysunków można było zobaczyć segregację śmieci, sadzenie roślin, drzew i kwiatów, podlewanie i nawożenie roślin, sadzenie lasów, dokarmianie zwierząt, budowanie karmników i budek lęgowych, tworzenie parków i terenów zielonych, przestrzeganie zasad zachowania się w lesie, parku krajobrazowym, czy narodowym, dbałość o czystość gleby, wód i powietrza oraz wszędzie tam gdzie się znajdujemy. Wszystkie barwne rysunki zostały przyklejone przez uczniów w odpowiednich miejscach na plakacie. Wspólna praca przyniosła wiele radości uczniom, a praca w grupie pozwoliła na integrację i wspólne dzielenie się pomysłami.

     Teraz została nam bardzo ważna rzecz do zapamiętania, że wszystko czego się dowiedzieliśmy, nauczyliśmy, co obejrzeliśmy i narysowaliśmy należy bezwzględnie przestrzegać i realizować w codziennym życiu, żyjąc i odpowiedzialnie korzystając z wielkiego bogactwa naturalnych darów jakie nam daje nasza planeta Ziemia.

Wychowawcy Alicja Śniadała i Olga Frankowska-Kędzior