Światowy Dzień Chorego

      W tym roku już po raz XXXI obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali upominki dla osób chorych i samotnych mieszkających w Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Udział dzieci w takich przedsięwzięciach kształtuje wrażliwość na potrzeby i cierpienia innych ludzi.

     Uczniowie klas I-IV wykonali na zajęciach z wychowawcami i rodzicami w domach kolorowe kwiaty. Wykazali się przy tym pomysłowością i precyzją, a każdemu przyświecał ten sam cel: wywołać uśmiech na twarzach chorych i samotnych.

     Kwiaty na ręce Pana dyrektora Jana Mroczkowskiego przekazała Pani dyrektor szkoły – Agnieszka Eychler z delegacją uczniów, a następnie zostały one rozdane mieszkańcom. Mamy nadzieję, że choć na chwilę odwróciły uwagę od trudnych spraw, wywołując radość i uśmiech.                       

      Z okazji Światowego Dnia Chorego wszystkim mieszkańcom DPS w Brańszczyku, ale także wszystkim chorym i cierpiącym, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, wytrwałości w walce z chorobą, a także uśmiechu i pogody ducha. Natomiast całemu Personelowi, który z troską i oddaniem zajmuje się chorymi, przekazujemy wyrazy wdzięczności i uznania.

Dorota Owsianko