„Sprzątamy Dla Polski”

      21 kwietnia klasy I- III wzięły udział w ogólnopolskiej inicjatywie „Sprzątamy Dla Polski”, której celem jest wspólne, międzypokoleniowe i zorganizowane oczyszczanie terenów zielonych ze śmieci. W tym roku została ona objęta honorowym Patronatem min. Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Podobnie jak w roku ubiegłym, uzbrojeni w worki i rękawice, ruszyliśmy na pomoc naszej planecie, bo działając wspólnie możemy zdziałać wielkie rzeczy! Klasy Ia i Ib oczyszczały teren wokół „Orlika”, starsi uczniowie ruszyli wzdłuż drogi dojazdowej na parafialny cmentarz. W krótkim czasie udało nam się zapełnić wszystkie worki, co niestety pokazuje smutny obraz naszego najbliższego otoczenia. Śmieci było tak dużo, że udało nam się zebrać tylko część z nich. Wśród uczniów klasy III pojawiły się jakże mądre wnioski- ludzie są bardzo okrutni dla swojej planety, a mamy tylko ją!

Zmęczeni, troszkę brudni, ale bardzo usatysfakcjonowani naprawdę doskonałą pracą, wróciliśmy do szkoły. Zebranie śmieci zostały odebrane przez służby z Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brańszczyku, za co serdecznie dziękujemy.

Ewelina Bloch