DNI KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

        W dniach 20 i 21 kwietnia klasy 0a i 0b wraz z wychowawcami były z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brańszczyku w ramach obchodów Ogólnopolskich Dni Książki i Praw Autorskich.

    Pani bibliotekarka Irena Oszkinis przygotowała dla nas bardzo ciekawe zajęcia biblioteczne. Najpierw Pani Irena przeczytała nam książkę Barbary Gawryluk pt.,,Kaktus dobry pies,, oraz ,,Zagadki ,, o warzywach Marii Majchrzak. Dzieci z wielką radością odgadywały zagadki o warzywach bo większość  zagadek dotyczyła ich ulubionych warzyw. Niektórzy uczniowie chwalili się nawet , że większość odgadniętych warzyw posiali już z mamą w swoim przydomowym ogródku. Następnie uczniowie mieli za zadanie ułożyć historyjkę obrazkową z przygotowanych obrazków do znanych i lubianych bajek . Wielu uczniom to zadanie nie sprawiało problemów,gdyż znają te bajki na pamięć .Po skończonym zadaniu każdy uczeń  musiał podać tytuł bajki i opowiedzieć historyjkę obrazkową zgodnie z kolejnością wydarzeń. Ostatnim miłym momentem zajęć było wykonanie zakładki do książki. Dzieci musiały nakleić na prostokątną kartkę kolorowankę ,którą następnie trzeba było pokolorować i ozdobić ozdobami z dziurkaczy. Pięknie wykonane zakładki posłużą uczniom do zakładania książek szkolnych lub znajdujących się w ich biblioteczce domowej.

    Dziękujemy serdecznie pani Irenie Oszkinis za kolejne w tym roku szkolnym spotkanie z książką oraz za przeprowadzenie dla nas bardzo ciekawych zajęć bibliotecznych, a także przypomnienie nam zasad korzystania z biblioteki i czytelni oraz właściwego zachowania się w bibliotece oraz korzystania z książek. Mamy nadzieję ,że z Panią Ireną i z książką najlepszym przyjacielem człowieka spotkamy się jeszcze raz przed wakacjami.

  Alicja Śniadała