Światowy Dzień Książki

 

    

    Dzień Książki to kolejne święto warte naszej uwagi, dlatego w dniach 21 i 24 kwietnia dzieci z grup „Sówki”, „Wiewiórki” oraz „Misie” podczas zajęć poznały historię książki, dowiedziały się jak powstaje i jak należy o nią dbać. W salach zorganizowaliśmy wystawkę ulubionych bajek i rozmawialiśmy o tym jakie książki dzieci czytają w swoich domach.

     By uczcić ten wyjątkowy dzień w czasie odpoczynku do dzieci z grupy „Sówki” zawitała pani z biblioteki szkolnej Anna Siemieniewska. Maluszki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o przygodach „Kota w butach”. Natomiast dzieci z grupy „Wiewiórki” i „Misie” w tym dniu odwiedziły bibliotekę szkolną. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się członkiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Nie zabrakło głośnego czytania. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonały zakładki do książek.

     Serdecznie dziękujemy pani Annie Siemieniewskiej za wspaniale zorganizowane zajęcia edukacyjne, za budzenie zainteresowania książką i upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych.

M. Ponichtera

I. Bielecka