Z wizytą w bibliotece

       31 maja, w związku z realizowanymi na zajęciach treściami, uczniowie klasy III wybrali się na do Gminnej Biblioteki Publicznej w Brańszczyku. Na miejscu przywitały nas panie: Irena Oszkinis oraz Danuta Sówka. Pani Irena oprowadziła trzecioklasistów po bibliotecznych pomieszczeniach, wyjaśniła, co oznaczają tajemnicze oznaczenia i symbole znajdujące się na regałach, zaprezentowała różne pozycje książkowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz pokazała, jak dawniej wyglądały karty woluminów. Dzieci poznały funkcję katalogów bibliotecznych oraz nazwy poszczególnych części książek, takie jak: obwoluta, okładka czy wklejka.

     Po części teoretycznej pani Bibliotekarka zaprosiła wszystkich na bajkę wystawioną metodą teatrzyku kamishibai. Z zaciekawieniem słuchaliśmy przygód postaci, które zgubiły swoje miejsce wychodząc z kart baśni.

   Ostatnim punktem naszej wizyty była możliwość wypożyczenia książek, z czego skorzystało liczne grono uczniów.

   Serdecznie dziękujemy pani Irenie Oszkinis za wspaniałą lekcję oraz kolorowe zakładki do książek. Zgodnie z obietnicą, jeszcze nie raz zawitamy w progi biblioteki!

Ewelina Bloch