„PRZYJACIELE PRZYRODY” – CZYLI UCZNIOWIE KLASY 1B

W ramach programu „Przyjaciele Przyrody” uczniowie klasy 1b wzięli udział w kolejnej lekcji przyrodniczej. Tym razem odwiedził nas tata Hani, który jest leśnikiem. Pan Marcin Mroczkowski poprowadził  bardzo ciekawe zajęcia z dziećmi. Opowiedział nam o ptakach, które przylatują do Polski wiosną oraz wyjaśnił, czym są budki lęgowe. W czerwcu ubiegłego roku podarował nam takie budki podczas wycieczki do leśniczówki w Tuchlinie. 28 lutego spotkaliśmy się, aby zawiesić je na terenie naszej szkoły. Razem wybraliśmy odpowiednie drzewa i przymocowaliśmy w specjalny sposób. Budki lęgowe dla ptaków, to innymi słowy zastępcze miejsca rozrodcze zastępujące im naturalne miejsca gniazdowe, w którym mogą wychowywać swoje pisklęta. Dzięki Panu Marcinowi stanie się to możliwie w pobliżu naszej szkoły. Lekcja z tatą Hani jak zawsze była bardzo owocna, inspirująca i ciekawa. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu Marcinowi Mroczkowskiego za cenną lekcję i poświęcony dla nas czas.

Natalia Łapińska