,,Dogoterapia w klasie 0 B’’

Dogoterapia jest nowatorską metodą wspierania rozwoju dziecka, jest to terapia z udziałem psa. W czwartek 29 lutego ,,Bohaterem dnia’’ została Pani Dagmara Błońska – mama Eryka wraz ze swoim psem terapeutycznym rasy Maltipoo.

Dzieci zostały zapoznane z pieskiem oraz dowiedziały się jak należy zachować się w obecności psa, po czym każdy przywitał się z czworonożnym przyjacielem o imieniu Sisi poprzez podanie łapy lub pogłaskanie.
Opiekun przeprowadził zabawy edukacyjne z elementami dogoterapii, której celem jest wszechstronny rozwój podopiecznych, dostarczanie pozytywnego bodźca i satysfakcji z przebywania z psim przyjacielem.
Dzieci chętnie współpracowały podczas zabawy z psem, między innymi: wydawały mu komendy, karmiły, a także dowiedziały się jak należy aportować piłkę.
Podczas praktycznych zajęć przedszkolaki utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą właściwego opiekowania się i traktowania czworonożnych przyjaciół.
Kontakt z psem, który jest istotą akceptującą człowieka bezwarunkowo, łagodzi smutek, poczucie odrzucenia i samotności.

Dogoterapia nie tylko przynosi uśmiech na twarzach dzieci, ale także wspiera rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pani Dagmary, która przeprowadziła  niezwykłą lekcję dogoterapii,  wnosząc wiele pozytywnych doświadczeń poprzez wspólne zabawy edukacyjne które wywołały wiele pozytywnych emocji.

Sylwia Soliwoda