Etap gminny 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

     Dnia 19 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach 47. Konkursu Recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka”. Na scenie zaprezentowało się 50 najlepszych recytatorów ze wszystkich szkół w gminie Brańszczyk.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowało 9 uczniów wyłonionych podczas eliminacji szkolnych: Stanisław Wachowski, Amelia Sulich, Alicja Pawłowska, Maja Karwacka, Maja Banaszek, Julia Dąbrowska, Oliwia Roguszewska, Fabian Jechna, Paweł Ponichtera.

Wyniki naszych uczniów przedstawiają się następująco:

Kategoria I – klasy I-III

2 miejsce – Alicja Pawłowska kl.III

3 miejsce – Amelia Sulich kl.IIb

Wyróżnienie: Stanisław Wachowski kl.Ib

Kategoria II – klasy IV-VI

3 miejsce – Maja Banaszek kl.VI

Kategoria III – klasy VII-VIII

1 miejsce – Paweł Ponichtera kl.VIII

Wyróżnienie: Fabian Jechna kl.VII

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Laureaci trzech pierwszych miejsc z każdej kategorii będą reprezentować gminę Brańszczyk w eliminacjach powiatowych w Wyszkowie, które odbędą się 26 marca 2024 roku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły, a opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym.

Dorota Owsianko

Foto. Gminne Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Brańszczyku