REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

„Moja ulubiona postać z powieści Henryka Sienkiewicza”

  1. Organizatorzy konkursu:
  • Zespół Placówek Oświatowych w Brańszczyku.
  1. Uczestnicy:
  • konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-VIII naszej szkoły.
  1. Celem konkursu jest:
  • propagowanie twórczości Henryka Sienkiewicza,
  • wskazanie uczniom twórczości o szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa narodowego,
  • rozbudzanie inwencji twórczej uczniów,
  • stworzenie okazji do zaprezentowania własnych pomysłów,
  • kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnych form plastycznych.
  1. Zadanie konkursowe:
  • uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać pracę plastyczną przedstawiającą ulubioną postać z powieści Henryka Sienkiewicza.
  1. Technika i format prac:
  • technika płaska (kredki, pastele suche, pastele olejne, farby plakatowe, akwarele, collage, wydzieranka, wyklejanka, witraż, ołówek, techniki można łączyć),
  • nie należy stosować materiałów sypkich, typu kasza, piasek, brokat, cekiny,
  • praca powinna być wykonana na papierze typu brystol lub blok techniczny w formacie A3 (kartka z dużego bloku),
  • praca powinna być wykonana własnoręcznie przez ucznia,
  • praca powinna posiadać metryczkę z imieniem i nazwiskiem dziecka
    oraz  numerem klasy.

6 . Warunki udziału w konkursie:

  • wykonanie ciekawej pracy zgodnej z regulaminem,
  • każdy uczestnik może przekazać maksymalnie jedną pracę,
  • dostarczenie pracy do ZPO w Brańszczyku w podanym niżej terminie.
  1. Miejsce i termin składania prac:

▪ prace należy składać do dnia 10 maja 2026 roku u nauczycieli: Anny Siemieniewskiej, Kamili Lewandowskiej i Martyny Ponichtery.

  1. Ocena prac:
  • prace będą oceniane z trzech kategoriach wiekowych:
  • uczniowie klas 0-III
  • uczniowie klas IV-VI
  • uczniowie klas VII-VIII
  • prace oceniać będzie komisja powołana przez organizatorów,
  • prace niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.
  1. Kryteria oceny prac:
    oceniając prace jury, będzie brało pod uwagę:
  • zgodność z regulaminem konkursu,
  • pomysłowość i inwencję twórczą ucznia,
  • technikę wykonania,
  • wkład pracy,
  • estetykę wykonania.

Uczestnicy, zgłaszając swój udział w konkursie, zobowiązują się  zaakceptować wszelkie postanowienia komisji konkursowej.

  1. Rozstrzygnięcie konkursu:
  • ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród laureatom nastąpi w dniu 16 maja 2026 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Brańszczyku podczas uroczystości z okazji dwudziestolecia nadania imienia naszej szkole .
  1. Nagrody:
  • za najciekawsze prace przyznane zostaną nagrody rzeczowe i dyplomy.

Organizatorzy nie zwracają uczestnikom prac biorących udział w konkursie. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem organizatorom prawa do nieodpłatnego wykorzystywania wizerunków prac konkursowych oraz danych osobowych (imię, nazwisko, nr klasy) na stronie internetowej szkoły. Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzygają organizatorzy.

Organizatorzy:
A. Siemieniewska, K. Lewandowska, M. Ponichtera,

Eliminacje powiatowe XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Czytaj dalej Eliminacje powiatowe XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

KAPELUSZ PANI WIOSNY

 

  21 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów klas 0-3 pt. „Kapelusz Pani Wiosny”. Celem konkursu było inspirowanie uczniów do pracy samokształceniowej, rozwijanie zdolności i umiejętności manualno –  motorycznych, inspirowanie wiosenną tematyką, uwrażliwienie dzieci na piękno nadchodzącej pory roku oraz rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne i techniczne w różnych materiałach, formach oraz technikach.

Czytaj dalej KAPELUSZ PANI WIOSNY

Konkurs Plastyczny „Spotkania ze Sztuką” Fundacji PGE

  Uczennica naszej szkoły Amelia Sulich już po raz trzeci wzięła udział w konkursie plastycznym pt. „Spotkania ze Sztuką”, którego celem jest rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci i młodzieży, a także upowszechnianie wiedzy o dziełach sztuki oraz zachęcenie do korzystania z kultury. Tegorocznym zadaniem konkursowym było przedstawienie przez ucznia, w formie pracy malarskiej, własnej interpretacji wybranego obrazu Stanisława Wyspiańskiego. Amelia inspirowała się obrazem „Portret Elizy Pareńskiej”.

Czytaj dalej Konkurs Plastyczny „Spotkania ze Sztuką” Fundacji PGE

KONKURS PLASTYCZNY  – ŻYJĘ ZDROWO, ŻYJĘ MĄDRZE”

  W naszej szkole odbył się konkurs profilaktyczny pod hasłem „Żyję zdrowo, żyję mądrze”, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia i świadomości na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali liczne prace, które w ciekawy i różnorodny sposób ukazywały, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie.

Czytaj dalej KONKURS PLASTYCZNY  – ŻYJĘ ZDROWO, ŻYJĘ MĄDRZE”

SU przeprowadza konkurs „Cztery Pory Roku”

Regulamin Szkolnego Konkursu Fotograficznego

CZTERY PORY ROKU

I. „Barwy Jesieni w obiektywie aparatu” – listopad

II. „Zimowa aura” –  luty

III. „Pierwsze oznaki Wiosny” – kwiecień

IV. „Lato, lato, lato ech, że ty..” – lipiec, sierpień

Organizator: Samorząd Uczniowski pod opieką p. Agnieszki Eychler i p. Anny Bednarskiej
Zespół Placówek Oświatowych w Brańszczyku
Uczestnicy:
Samorządowe Przedszkole „Krasnoludek” oraz Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza.

Czytaj dalej SU przeprowadza konkurs „Cztery Pory Roku”

Wyniki XXIV Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

        W poniedziałek 8 stycznia 2024r. w sali OSP w Brańszczyku odbył się XXIV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Miło nam poinformować, że 2 uczennice naszej szkoły zdobyły I miejsca w dwóch kategoriach wiekowych i będą reprezentowały Gminę Brańszczyk w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Wyszkowie 12 stycznia 2024 roku. Czytaj dalej Wyniki XXIV Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek