Uczniowie z Brańszczyka najlepszymi szczypiornistami w gminie

          14 stycznia 2020 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Porębie odbyły się mistrzostwa gminy Brańszczyk w piłce ręcznej dla uczniów klas VII i VIII. Reprezentanci naszej szkoły ukończyli turniej zajmując pierwsze miejsce, przywieźli puchary, dyplomy i medale.

             W sali gimnastycznej szkoły w Porębie uczestników zawodów przywitała pani Karolina Dobosz – dyrektor placówki. Po krótkim przypomnieniu najważniejszych przepisów gry w piłkę ręczną rozpoczęły się rozgrywki. Zawody sędziował Dominik Laskowski – absolwent Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku, który jest piłkarzem ręcznym, grającym w klubie Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Dla uczestników sportowych zmagań przygotowano słodki poczęstunek. Statuetki najlepszej i najlepszego zawodnika turnieju trafiły do uczniów naszej szkoły: Anny Delugi i Wojciecha Laskowskiego. Świetne wyniki osiągnęli reprezentanci Brańszczyka na turnieju powiatowym, który odbył się w Rząśniku 18 i 19 stycznia. Dziewczęta wywalczyły srebrne medale, zaś chłopcy uplasowali się na IV miejscu.

         Gratulujemy udanego występu uczniom Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku. Dziękujemy za emocjonujące rozgrywki, celne strzały i skuteczne interwencje w bramce.

Aneta Marchewka

Skład reprezentacji: Anna Deluga, Zofia Łukasiewicz, Julia Murawska, Wiktoria Bralewska, Aleksandra Kurowska, Angelika Koziatek, Iga Rajchenbach, Joanna Szymanik, Angelika Kowalska, Ewa Uchal, Kacper Drobot, Wojciech Laskowski, Mikołaj Murawski, Dawid Kowalski, Karol Poplewski, Kacper Wójcik, Norbert Maciejewski, Oskar Durda, Paweł Soroko.