Wielki sukces Amelii Wasiewicz w Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”

 

      Nasza szkoła, od wielu lat bierze udział w prestiżowym Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”, który jest organizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury. Jest to konkurs z wieloletnią tradycją, który pobudza wrażliwość na piękno poezji oraz odkrywa młode talenty recytatorskie.

         W tegorocznym 43 Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”, który odbył się w formie on-line naszą szkołę reprezentowali: Amelia Wasiewicz – uczennica klasy II b i Fabian Jechna – uczeń klasy IV. Oboje wygrali eliminacje gminne w swoich kategoriach i przeszli do etapu powiatowego w Wyszkowie.

         Reprezentanci z naszej szkoły znaleźli się również w gronie laureatów etapu powiatowego. I tak: w kategorii klas 0 – III Amelia Wasiewicz zajęła I miejsce, a w kategorii klas IV – VI Fabian Jechna zajął III miejsce.

              Amelia Wasiewicz zdobywając I miejsce w powiecie, tym samym została zakwalifikowana do finałowych przesłuchań na etapie wojewódzkim.

    Miło nam poinformować, że wśród 45 uczestników przesłuchań wojewódzkich, organizowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie, uczennica naszej szkoły Amelia Wasiewicz zajęła I miejsce na podium w swojej kategorii. Jej interpretacja humorystycznego wiersza Tadeusza Śliwiaka pt. „Zakochana żaba” przypadła do gustu jurorom.

            Jako społeczność szkolna jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Amelii, która tak wspaniale poradziła sobie w konkursie recytatorskim i zasłużyła na miano młodego artysty – przełamując swój lęk, tremę i ciężko pracując na swój sukces.

        Amelce i Fabianowi gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.

Dorota Owsianko

Dla zainteresowanych:

Link do strony Mazowieckiego Instytutu Kultury, gdzie znajduje się protokół i można wysłuchać nagrodzonych recytacji:

https://www.mik.waw.pl/43-konkurs-recytatorski-warszawska-syrenka-w-pandemii-zakonczony-oto-laureaci/

Link do strony Tuby Wyszkowa, gdzie można przeczytać artykuł – „Aby wasz talent w dziedzinie recytacji rozwijał się…” i obejrzeć galerię zdjęć.

https://tubawyszkowa.pl/aktualnosci/czytaj/14897-aby-wasz-talent-w-dziedzinie-recytacji-rozwijal-sie—-