Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące…Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

     28 września Krasnoludki obchodziły Światowy Dzień Jabłka. Jabłko jest jednym z najpopularniejszych owoców w naszym kraju i na świecie.
Celem naszych zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin.
Obchody tego wyjątkowego dnia rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, koloru, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść i pod jaką postacią. Dzieci nie tylko wzbogaciły swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, ale także poznały możliwość przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce i zagadki. Istotą tematyki, było również zwrócenie uwagi na spożywanie jabłek po uprzednim ich umyciu. Tego dnia przedszkolaki wykonały także piękne prace plastyczne różnymi technikami. Podsumowaniem dnia było wyjątkowe – smakowanie jabłek różnych odmian. Dzieci z grupy Jeżyki  i Zajączki wykonały pyszny i zdrowy sok jabłkowy.

Mamy nadzieję, że taki „tematyczny dzień” w przedszkolu  zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia.

  Agnieszka Napiórkowska