„Zaśpiewali dla Niepodległej” i wygrali

    Dla upamiętnienia 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Brańszczyk w dniu 9 listopada 2023r. odbył się Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Zaśpiewaj dla Niepodległej”. W konkursie zaprezentowano 25 utworów w 3 kategoriach wiekowych z podziałem na występy solistów i zespołów. Wokalne zmagania uczniów oceniało profesjonalne jury i nie miało łatwego zadania. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów, zdobywając czołowe miejsca w kategorii I.

Kategoria I uczniowie klas 0-II Soliści 

I miejsce – Amelia Sulich w utworze „To nasza Ojczyzna”. 

(uczennica kl. IIb, opiekun Pani Dorota Owsianko)

II miejsce – Antonina Zyśk w utworze „Dziewczyna z granatem w ręce”.  

(uczennica kl. IIa, opiekun Pani Izabela Kalinowska)

Kategoria I uczniowie klas 0-II Zespoły 

I miejsce – Aleksander Rybak, Adam Rogalski, Kacper Wiśniewski, Julian Kosiński, Wojciech Stankiewicz w utworze „My pierwsza brygada” .

(uczniowie kl. IIb, opiekun Pani Dorota Owsianko)

Kategoria II uczniowie kl. III-V Zespoły 

W tej kategorii naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III: Michalina Deluga, Alicja Pawłowska, Jagoda Puławska i Franciszek Rojek w utworze”Mamo tyś płakała”. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Ewa Łapińska, a akompaniował Pan Kamil Pałubiński. 

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Konkurs był dobrą okazją do przypomnienia pieśni żołnierskich i patriotycznych oraz dał możliwość prezentacji umiejętności wokalnych uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów. 

Dorota Owsianko