,,Bohater dnia”

 

    W ramach realizacji projektu „Bohater dnia”  14 listopada naszą klasę O B odwiedziła mama Huberta, Pani Aneta Kuczyńska, która z zawodu jest Policjantką.

    Pani policjant,  przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwaliliśmy zasady zachowania się wobec obcych oraz wiele innych zdarzeń, w których trzeba zachować ostrożność. Dzieci doskonale radziły sobie odpowiadając na pytania naszego gościa. Policjantka przybliżyła dzieciom, na czym polega jej praca oraz zaznaczyła, że nie należy się bać Policji, ponieważ Policja jest po to, żeby służyć i pomagać ludziom. Funkcjonariuszka pokazała nam swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywania służby – wzbudziło to wielkie zainteresowanie ze strony dzieci.

    Na koniec wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek, pamiątkowe kolorowanki oraz odblaski. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci.  Dziękujemy

Sylwia Soliwoda