Zawody w Tenisa Stołowego

                W styczniu reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Gminnych Zawodach w Tenisa Stołowego. Na sportowe zmagania w Porębie stawiły się drużyny ze szkół gminy Brańszczyk. 17 stycznia rywalizowali ze sobą uczniowie klas IV – VI, zaś 21 stycznia zawodnicy z klas VII, VIII i gimnazjalnych.

                Poszczególne drużyny z Brańszczyka wygrały większość pojedynków. Młodsi zawodnicy z naszej szkoły zdobyli I miejsce, starsi reprezentanci wywalczyli srebro. Ogromne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom rozgrywek w tenisa stołowego. Złote medale przywieźli ze sobą następujący uczniowie: Gabriel Ponichtera i Igor Sówka, Dominik Laskowski i Sebastian Świercz. Srebrne krążki trafiły do Michaliny Jechny i Marii Szafrańskiej oraz Wojciecha Laskowskiego i Dawida Delugi. Brąz wywalczyli: Monika Błońska i Julia Pochmara, Joanna Szymanik i Aleksandra Deluga, Izabela Cichowska i Angelika Koziatek oraz Kacper Drobot i Jakub Deptuła. W turnieju uczestniczyli także: Karol Dębek, Adrian Rudnicki, Nikodem Zyśk, Grzegorz Abramczyk, Aleksandra Deluga, Marcelina Dąbrowska, Nina Rudnik, Aleksandra Maciejczuk, Roksana Sówka.

Oprócz pani Agnieszki Pękul – dyrektor Szkoły Podstawowej w Porębie, która pełniła rolę gospodarza, na turnieju obecni byli także organizatorzy zawodów pan Wiesław Przybylski – wójt gminy Brańszczyk oraz jego zastępca pan Marek Zdziarstek. Zdobywcy I i II miejsca reprezentowali naszą gminę na turnieju powiatowym, na którym najlepiej z naszej szkoły wypadły Maria Szafrańska i Michalina Jechna. Dziewczęta uplasowały się na czwartym miejscu.

                Gratulujemy uczniom ze Szkoły Podstawowej w Brańszczyku i życzymy sukcesu na kolejnych zawodach sportowych.

Aneta Marchewka