„Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa…”

     20 listopada dla grupy zielonej i pomarańczowej był dniem wyjątkowym. Nasze przedszkole przyłączyło się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie mają prawa oraz że wszyscy jesteśmy równi, niezależnie od wieku czy pochodzenia. Oprócz wierszy, rozmów i prezentacji, które tego dnia towarzyszyły naszym przedszkolakom, wykonaliśmy plakat promujący prawa dziecka. Nie zabrakło też zabaw przy muzyce. Dzieci wesoło tańczyły do utworu Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”.

     Nasze przedszkolaki już wiedzą, że mają prawo do zabawy, wypoczynku, do nauki, do poznawania otaczającego nas świata, do bycia kochanym, do bycia innym, jak i do wielu, wielu innych ważnych praw. Mamy nadzieję, że poprzez zabawę przybliżyliśmy i uświadomiliśmy dzieciom, że mają swoje prawa, a dorosłym przypominamy, że powinni tych praw zawsze przestrzegać.

M.Ponichtera