Karnawał w Krasnoludku

Tak karnawał się zaczyna.

Każdy maskę w ręku trzyma

i wybiera się na bal.

Będzie tańczyć wiele par.

     Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Tak też było w naszym Przedszkolu “Krasnoludek” w Brańszczyku.

W dniu 11.02.2021r. odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za ulubionych bohaterów z bajek. W salach przedszkolnych spotkać można było księżniczki, wróżki, motylki, biedronki, rycerzy, żołnierzy, policjantów, strażaków, Spider-Mena, Batmana i wielu innych ciekawych bohaterów. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi ciociami w zabawach i pląsach. W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W trakcie zabawy mieliśmy również okazję do skosztowania słodkiego poczęstunku.

Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku i pięknych strojów.

                                                                                                                      Iwona Bielecka