Wycieczka do Wrocławia

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brańszczyku z utęsknieniem wyczekiwali 5 czerwca, bowiem w tym dniu wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę do Wrocławia i Kotliny Jeleniogórskiej, która została dofinansowana przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu ,,Poznaj Polskę”.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Wrocław, obejrzeliśmy Halę Stulecia, pokaz fontann, a także Rynek ze średniowiecznymi kamieniczkami: Jasiem i Małgosią. Spacerując uliczkami Wrocławia, podążaliśmy za wrocławskimi krasnalami. To piękne i malownicze miasto wywarło na uczestnikach wycieczki niesamowite wrażenie i zapewne na długo zostanie w pamięci.

Kolejny dzień upłynął na zwiedzaniu Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, w którym eksponaty podzielone są tematycznie na kilka działów: historię turystyki karkonoskiej, dzieje sportu w Karkonoszach oraz środowisko przyrodnicze. Następnie młodzież udała się na najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach, którym jest wodospad Kamieńczyka. Drugi dzień pobytu zakończyliśmy dyskoteką, na której wspaniale bawiliśmy się w rytmach przebojów.

Ostatni dzień naszego podróżowania rozpoczęliśmy od zwiedzania ruin zamku w Bolkowie. Zwiedzając muzeum usytuowane w obiekcie, mieliśmy możliwość poznania różnych rodzajów średniowiecznej broni, XVIII wiecznych map oraz przedmiotów należących do książąt. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie drewnianego, ewangelickiego  Kościoła Pokoju w Jaworze. Obiekt sakralny został wybudowany na mocy porozumień pokoju westfalskiego zawartego w 1648r. i kończącego wojnę trzydziestoletnią.  Po zwiedzeniu zabytku, pełni wrażeń, udaliśmy się w drogę powrotną.

Z wycieczki wróciliśmy wzbogaceni nie tylko o wiedzę dotyczącą zwiedzanych obiektów, ale także wiele niezapomnianych wrażeń i zawiązanych przyjaźni. Z nostalgią wspominamy niezapomniane przygody przeżyte  w magicznym Wrocławiu, Karpaczu i jego okolicach.

Joanna Suchenek