Z wizytą u Strażaków w Ochotniczej Straży Pożarnej w Brańszczyku

     19 września dzieci z grupy przedszkolnej Sówki, Zajączki i Jeżyki wyruszyły na spacer do pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie czekali na nas druh Łukasz i druh Dominik.

    Panowie strażacy w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, oprowadzili po remizie strażackiej oraz zaprezentowali sprzęty służące do pomocy ludziom. Strażacy przedstawili również sytuacje w jakich są oni potrzebni, uświadomili jak ważne jest zdrowie i życie drugiego człowieka.   Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą  na temat pracy strażaka ale też z wielką uwagą wsłuchały się w opowieść Pana Łukasza i Dominika.

     W ramach podziękowań dzieci wykonały Plakat- same kolorowały, wycinały i przyklejały elementy związane z pracą strażaka. Dzięki wizycie w OSP, wszystkie przedszkolaki wiedzą jak ważna i niebezpieczna jest praca strażaka. Dzięki nim możemy czuć się bezpiecznie.

     Dziękujemy druhowi Łukaszowi i druhowi Dominikowi za przekazanie cennej lekcji i poświęcony nam czas. Na pewno Was jeszcze odwiedzimy.

Ilona Stankiewicz.