Najtrudniejsze dni za nami

    

    Pod koniec sierpnia br. Samorządowe Przedszkole „Krasnoludek” w Brańszczyku gościło nowo zapisane dzieci wraz z rodzicami. Podczas spotkania adaptacyjnego goście bawili się nie tylko w budynku, ale także na placu zabaw. Głównym celem podjętych działań była pomoc maluchom w przystosowaniu się do nowego środowiska oraz zminimalizowanie ich tęsknoty za najbliższymi. Pomimo wspólnych starań dążących do poznania dzieci z wychowawcami i nowym otoczeniem, początek roku szkolnego był trudny dla niektórych maluszków i ich rodziców. Krasnoludki musiały zmierzyć się z nową rzeczywistością, poznać rówieśników, przyzwyczaić się do rytuałów panujących w przedszkolu, a także  dostosować się do zasad obowiązujących w placówce. Ponadto w tym trudnym czasie maluchy musiały nie tylko zaakceptować inną niż do tej pory pozycję społeczną, ale przede wszystkim musiały zaakceptować rozstanie z rodzicami. Obecnie prawie wszystkie dzieci radośnie przychodzą do Krasnoludka, a nawet zaczynają zawiązywać się pierwsze przyjaźnie.

     Wszystkim wychowankom życzymy samych radosnych chwil na pierwszym szczeblu edukacji, zaś rodzicom dziękujemy za cierpliwość, wyrozumiałość oraz wsparcie.

    Zapraszamy Państwa do współpracy, ponieważ  dzięki Państwa pomocy będzie łatwiej nam realizować działania wychowawczo-edukacyjne.

D. Kania